​המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני​
מנהל מוסיקלי: רונן בורשבסקי 

 

המקהלה הוקמה בשנת 2009 ע"י חגי גורן ביחד עם קבוצת אנשי ציבור ומוסיקה, אשר שמה לה למטרה לגבש מקהלה איכותית ברמה מקצועית, מודולרית בגודלה, שתענה על צרכי התזמורות המובילות בארץ בבואן לבצע יצירות אורטוריות ואופראיות. בהתאם, ערוכה המקהלה להעמיד לצורך פרוייקטים אלה הרכבים של 70-100 זמרים.

במקביל, מפעילה המקהילה הרכב קאמרי מקצועי של 24 זמרים, המתמחה בביצוע מופעי א-קפלה וביצוע יצירות מקהלתיות אתגריות. כל זמרי ההרכב הקאמרי, הינם מוסיקאים מקצועיים העוסקים באופן פעיל בזמרה, ניצוח, הוראת מוסיקה, הלחנה ונגינה.  

 

 

​לא במקרה, נקראת המקהלה על שמו של מאסטרו גארי ברתיני ז"ל המהווה עבור מייסדי וחברי המקהלה מקור השראה, דמות מופת בעשייה המוסיקלית בארץ ובעולם, במיוחד בתחום המקהלתי.

 

המקהלה הופיעה עם התזמורת הפילהרמונית ברקויאם הגרמני של ברהמס בניצוח זובין מהטה, בהפקת "הספר מסביליה" בניצוח רוברטו אבאדו, "איל טרובטורה", "ריגולטו" ו"גורה לידר" מאת שנברג בניצוח זובין מהטה וכן הסימפוניה השניה של מהלר עם מאסטרו הרברט בלומשטדט.

כמו כן המקהלה לקחה חלק בביצוע "דפניס וכלואה" מאת ראוול עם המנצח קזושי אונו והסימפוניה התשיעית של בטהובן בניצוחו של קורט מאזור. הופעתה האחרונה של המקהלה עם התזמורת הפילהרמונית היתה בקיץ 2012, בביצוע "סטאבט מאטר" של רוסיני בניצוחו של אשר פיש.
 

המקהלה הישראלית הקאמרית ע"ש גארי ברתיני, שהיא הגוף הייצוגי הקאמרי של המקהלה, ערכה באפריל 2012 מסע קונצרטים באיטליה בניצוחו של רונן בורשבסקי, וזכתה להצלחה רבה.במסגרת מסע הופעות זה, ביצעה המקהלה 4 קונצרטים שונים שכללו יצירות קלאסיות, מוסיקה מודרנית, שירים יהודיים וישראליים.