304834728601949
top of page
תמונה: רז רוגובסקי

רבות, וביניהן נישואי פיגארו מאת מוצרט, לה טרוויאטה, איל טרובטורה, ריגולטו, אותלו, פלסטף ונשף המסיכות מאת ורדי, טורנדוט, טוסקהולה בוהם מאת פוצ'יני, פידליו מאת בטהובן, הספר מסביליה מאת רוסיני,
פיק דאם מאת צ'ייקובסקי, כרמן מאת ביזה, העטלף מאת שטראוס ועוד.

 

המקהלה הופיעה תחת שרביטם של כמה מהמנצחים החשובים והנודעים בארץ ובעולם וביניהם זובין מהטה, להב שני, אשר פיש, קרל-היינץ שטפנס, ולדימיר יורובסקי, וסילי פטרנקו, מנפרד הונק, מרין אולסופ, קז'ישטוף פנדרצקי, קורט מזור, אבנר בירון, אריאל צוקרמן, אילן וולקוב, יואל לוי ועוד.

 

מקהלת ברתיני קיימה מספר מסעות לחו"ל. המסע הראשון של המקהלה היה בשנת 2012 וכלל הופעות ברומא ובדרום איטליה. בשנת 2014 נסעה המקהלה לפראג ולוינה. המסע המיוחד ביותר שערכה המקהלה היה בשנת 2017, אז נסעה להקלטות וקונצרטים בצרפת של הפרוייקט "קרובים במזרח" אותו יזמה בהשתתפות אנסמבל נגנים יהודי - ערבי, "אבעאד". לאחרונה, בספטמבר 2022, ערכה המקהלה מסע קונצרטים בוונציה, ויצ'נזה ומנטובה באיטליה, וכן בנירנברג, גרמניה.

מקהלת ברתיני

מקהלת ברתיני, אשר נוסדה בשנת 2009 ע"י חגי גורן ורונן בורשבסקי, מונה כשלושים זמרים ומתמקדת בביצוע רפרטואר א-קפלה מכל התקופות והסגנונות. חברי המקהלה הם זמרים בעלי ניסיון רב, בהם מורים למוזיקה ומוזיקאים מקצועיים. המקהלה קיימה פרויקטים משותפים עם תזמורות והרכבים קאמריים. בין השאר עם הקאמרטה הישראלית ירושלים, התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הקאמרית של פראג, תזמורת נובה אמדיאוס מרומא, אנסמבל בארוקדה, אינטרפרטי ונציאני, אסמבליאה מדיטרניאה משטוטגרט ועוד.

בסדרות הקונצרטים של המקהלה התארחו גופים מוזיקליים איכותיים מכל העולם, בין היתר: מקהלת יאונה מוזיקה מוילנה, מקהלת אוריאה מז'יטומיר וכן אנסמבל VOCES8 הנודע מלונדון.

בנוסף למקהלה הקאמרית מתקיים גם גוף מקהלתי גדול המופיע עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בקביעות. כמה מן הפרוייקטים הבולטים עם התזמורת הפילהרמונית היו רקוויאם פולני מאת פנדרצקי, דפניס וכלואה מאת רוול, סטאבט מאטר מאת רוסיני, הסימפוניה השנייה והשלישית מאת מאהלר, כרמינה בוראנה מאת אורף, שירי גורה מאת שנברג, פעמונים מאת רחמנינוב, קדיש וקנדיד מאת ברנשטיין, רקוויאם המלחמה מאת בריטן, אלכסנדר נייבסקי מאת פרוקופייב, הפלנטות מאת הולסט, וכן באופרות 

••

צילום: יואל לוי

רונן בורשבסקי - מנהל אמנותי ומנצח

פרופ' רונן בורשבסקי משמש מרצה בכיר וראש המחלקה לניצוח מקהלות בבית הספר הגבוה למוזיקה ע״ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב. היה תלמידם של נועם שריף ומנדי רודן והשתלם בווינה אצל המאסטרו הנס גראף. את הקריירה המקצועית שלו החל רונן בזכייה בפרסים בינלאומיים בתחרויות ניצוח בדנמרק ויפן. מאז ניצח על מרבית התזמורות בארץ, וכן הופיע כמנצח בארצות הברית, באירופה וביפן. 


רונן בורשבסקי משמש כיום המנצח והמנהל המוזיקלי של מקהלת ברתיני והמקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני, של מקהלות בית הספר למוזיקה בוכמן-מהטה ושל מקהלת האיחוד. במסגרת פרויקט "פילהרמוניה גרמנית-ישראלית", הוביל תזמורת ומקהלת ענק לסיור קונצרטים ברחבי גרמניה והופיע, בין השאר, באולם הגוונדהאוס בלייפציג. בשנת 2007 זכה תקליטור של המקהלה הקאמרית של אורטוריו ירושלים בניצוחו, בהוצאת "הרמוניה מוּנדי", בפרס הבינלאומי היוקרתי על שם שארל מונש מטעם האקדמיה לאומנויות בפריז.

•••

חגי גורן - מנכ"ל העמותה ומייסד המקהלה

יליד ירושלים. מוסיקאי, מפיק ומנהל מוסיקלי. למד מוסיקה בקונסרבטוריון ובאקדמיה למוסיקה בעירו, בוגר הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית. שנים רבות היה חבר המקהלה הקאמרית שליד האקדמיה למוסיקה בירושלים והחל משנות השמונים של המאה שעברה ועד היום עוסק בייזום, ניהול, עריכת תכניות והפקה.


בין היתר הקים את "אופוס", אולפנה למוסיקה ואת מקהלת "זמרי אופוס", את סדרת הקונצרטים "מולטו - קנטבילה", היה המנהל המוסיקלי הראשון של פסטיבל אבו גוש המתחדש וניהל אותו בין השנים 1991-5, ניהל את מקהלת "אורטוריו" ירושלים במשך 14 שנה ועימה ערך קונצרטים רבים בארץ ובאירופה. בשנת 2000 ייסד את פסטיבל האביב בראשון לציון.

 

בשנת 2009 ייסד ביחד עם רונן בורשבסקי את "המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני", אותה הוא מנהל ועימה קיים אינספור קונצרטים בארץ ומסעות קונצרטים בחו"ל.

•••

המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני (ע.ר - 580-509-024)

 

יו"ר הועד המנהל - נאוה דיסנצ'יק

ועד מנהל - נאוה דיסנצ'יק, משה (צ'יקו) שגב, חגי גורן

ועדת ביקורת - רן קידר, אביתר מנור

רו"ח העמותה - דני וורך

ייעוץ ארגוני - תותי פורת

חברי עמותה נוספים - קובי בילר, רותי רוזובסקי, יערה מיטלמן שריר,
יורם בר-סלע, יונתן צברי, רותי פורט

•••

צוות מקהלת ברתיני

 

מנכ"ל ומפיק - חגי גורן

מנצח ומנהל מוזיקלי - רונן בורשבסקי

פסנתרנית - אסיה לוקשין

מנהלת אדמיניסטרטיבית - יערה מיטלמן שריר

מנהלת שיווק - אורלי פלדמן בן אז"ר

יחסי ציבור - יורם בר-סלע

עיצוב גרפי - שרון מיכאלי PM Designers

bottom of page