​רונן בורשבסקי - מנצח ומנהל מוסיקלי

רונן בורשבסקי, אשר עובד מזה מספר שנים כמנצח משנה למאסטרו זובין מהטה בתזמורת הפילהרמונית הישראלית, משמש גם כראש מחלקת ניצוח מקהלה ומרצה בכיר בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן מהטה באוניברסיטת ת"א.

 

את הקריירה המקצועית פתח בזכייה בשני פרסים בינלאומיים בשתיים מתחרויות הניצוח החשובות בעולם: תחרות הניצוח "ניקולאי מלקו" אשר נערכה בדנמרק ותחרות הניצוח של טוקיו - יפן, בה היה צעיר המשתתפים.

מאז, הוא מוזמן בקביעות לנצח על מרבית התזמורות בארץ, כמו גם על תזמורות בארה"ב, אירופה ויפן. רונן ניצח על מיטב הסולנים, כגון פנחס צוקרמן ועוד.

 

רונן בורשבסקי הוא המנצח והמנהל המוסיקלי של המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני, המקהלה הקאמרית של ביה"ס למוסיקה בוכמן מהטה באוניברסיטת ת"א ומקהלת האיחוד.   

במסגרת פרויקט "התזמורת הפילהרמונית הגרמנית – ישראלית", הוביל רונן בורשבסקי את התזמורת והמקהלה בסיור קונצרטים ברחבי גרמניה והופיע, בין השאר, באולם הגוואנדהאוס בלייפציג. 

  

כזוכה המלגה ע"ש קוסביצקי, הוזמן רונן להשתתף בקורס הניצוח היוקרתי של פסטיבל טנגלווד בארה"ב, תחת שרביטם של מאסטרו סייג'י אוזווה וברנרד הייטינק עם התזמורת הסימפונית של בוסטון, ובנוסף השתלם בווינה אצל מאסטרו הנס גראף. 

 

רונן בורשבסקי הוא בעל תואר אמן, והיה תלמידם של פרופסור נועם שריף ופרופסור מנדי רודן.

 

תחת שרביטו של רונן זכה תקליטור של חברת "הרמוניה מונדי"  בפרס הבינלאומי היוקרתי:

Grand Prix International: "L'Orphée du prestige lyrique de l'Europe

על שם שארל מונש מטעם האקדמיה לאמנויות בפאריז, בביצוע מקהלת אורטוריו.ני.