​פרופ' רונן בורשבסקי - מנצח ומנהל מוסיקלי

רונן בורשבסקי, אשר עבד כמנצח משנה למאסטרו זובין מהטה בתזמורת הפילהרמונית הישראלית, משמש גם כראש מחלקת ניצוח מקהלה ומרצה בכיר בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן מהטה באוניברסיטת ת"א.

 

את הקריירה המקצועית פתח בזכייה בשני פרסים בינלאומיים בשתיים מתחרויות הניצוח החשובות בעולם: תחרות הניצוח "ניקולאי מלקו" אשר נערכה בדנמרק ותחרות הניצוח של טוקיו, יפן - בה היה צעיר המשתתפים.

מאז הוא מוזמן בקביעות לנצח על מרבית התזמורות בארץ, כמו גם על תזמורות בארה"ב, אירופה ויפן. בורשבסקי ניצח על מיטב הסולנים, כגון פנחס צוקרמן ועוד.

 

רונן בורשבסקי הוא המנצח והמנהל המוסיקלי של המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני, המקהלה הקאמרית של ביה"ס למוסיקה בוכמן מהטה באוניברסיטת ת"א ומקהלת האיחוד.   

במסגרת פרויקט "התזמורת הפילהרמונית הגרמנית – ישראלית", הוביל בורשבסקי את התזמורת והמקהלה בסיור קונצרטים ברחבי גרמניה והופיע, בין השאר, באולם הגוואנדהאוס בלייפציג. 

  

כזוכה המלגה ע"ש קוסביצקי, הוזמן בורשבסקי להשתתף בקורס הניצוח היוקרתי של פסטיבל טנגלווד בארה"ב, תחת שרביטם של מאסטרו סייג'י אוזווה וברנרד הייטינק עם התזמורת הסימפונית של בוסטון, ובנוסף השתלם בווינה אצל מאסטרו הנס גראף. 

 

פרופ' בורשבסקי הוא בעל תואר אמן, והיה תלמידם של פרופסור נועם שריף ופרופ' מנדי רודן.

 

תחת שרביטו זכה תקליטור של חברת "הרמוניה מונדי" בפרס הבינלאומי היוקרתי Grand Prix International:" "L'Orphée du prestige lyrique de l'Europe על שם שארל מונש מטעם האקדמיה לאמנויות בפאריז, בביצוע מקהלת אורטוריו.